Whatsapp
HASIR & BAMBU DEKORASYON TÜRKİYE
<span class="courgette"><br>Hasır & Bambu Dekorasyon</span>


Hasır & Bambu Dekorasyon

Hasır, Bambu, Saz ve Kamış Dekorasyon Uygulamaları...

Kirpi Çatılar

Kirpi çatılar kaliteli ve doğal saz kamışlarından yapılmaktadır. Saz kamışlarının ustalıkla birleştirilmesi ile her yere gölgelik ve çatı uygulamalarımız ile rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Kirpi Çatılar Nasıl Yapılır?

Kirpi çatılar kaliteli ve doğal saz kamışlarından yapılmaktadır. Saz kamışlarının ustalıkla birleştirilmesi ile her yere gölgelik ve çatı uygulamalarımız ile rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Dayanıklı olması, doğal ve şık görünümü ve doğal bir izolasyon malzemesi gibi işlev görmesi sayesinde günümüzde son tüketiciler ve turizm işletmeleri tarafından en çok tercih edilen doğal çatı kaplama uygulamalarındandır.

Kamelyalar üzerinde de gölgelik olarak en çok tercih edilen uygulamalar arasında kirpi çatılar yer almaktadır.

Sadece turizm işletmeleri değil evlerinizin, sitelerinizin bahçelerinde bulunan kamelyalar, kulübeler, kafeler, üzerinde yapılan kirpi çatı uygulamaları doğal ve şık bir görünüm sağlamaktadır.

Koşuşturmacalı şehir hayatından muzdarip olan insanlar artık evlerinde ve bahçelerinde daha doğal ortamlar ve mekanlar oluşturmak istiyorlar. Bunun için kirpi çatıları günümüzde daha sık tercih eder hale gelmiştir.

Kirpi çatılar kaliteli saz kamışlarının ustalıkla birleştirilmesi ile her çatı tipine ve mimarisine göre dizayn edilebilmektedir.

Neden Kirpi Çatı Denilir?

Kirpi Çatılara özel uygulama tekniği ile sonucunda çatının dış görünümü kirpiyi andırdığı için ve ülkemizde kolay anlatılabilmesi için zamanın önde gelen eski kamış çatı üstadlarımız bu çatı tipleri için ‘’ Kirpi Çatı’ ismini uygun görmüşlerdir ve günümüzde halen kirpi çatı olarak anılmaya devam etmektedir.

 

Kirpi Çatıların Avantajları Nelerdir?

  • Kirpi çatılar her alana uygulanabildiği gibi tamamen doğal malzemelerden yani doğal saz kamışlarından yapıldığı için insan sağlığını tehdit etmez ve çevre dostu yapılardır.
  • Kirpi çatılar deprem sırasında diğer çatı tiplerine göre çok daha güvenli yapılardır.
  • Kirpi çatılar kaliteli ve doğal saz kamışından yapıldığı için doğal bir izolasyon malzemesi olarak işlev görmektedir.
  • Kirpi çatıların altında yazın daha ılıman kışın ise yağmurlu, karlı ve soğuk havalarda ise daha sıcak hissedilmesini sağlamaktadır.
  • Kirpi çatılar işinin ustası kişilerce ve kaliteli saz kamışı kullanılarak yapıldığında dayanıklı ve uzun ömürlüdürler

 

Kirpi Çatı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kirpi çatı uygulamasını dilediğiniz tüm mekanlarda gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.
  • Tabii ki de her işte olduğu gibi kirpi çatı yapımında da ustalık ve tecrübe en önemli kriterlerinden birisidir.
  • Usta ve tecrübeli kişilerce yapılan kirpi çatılar daha düzgün, daha estetik ve daha dayanıklı çatılar olmaktadır.
  • Kamış kaplama ve kirpi çatı uygulamalarınızı yaptırmadan önce çalışacağınız ekip ya da ustaların referanslarını görmeniz personelin kirpi çatı yapımında tecrübesinin olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.
  • Kirpi çatı yaptırıken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Kirpi Çatı Fiyatları

Sizler için en uygun ve en dayanıklı kirpi çatıları dilediğiniz mimari ve tasarımda evimizin çatısına, bahçenizdeki verandanın çatısına, kamelya çatılarınıza, otellerin bahçesinde bulunan kulübe, cafe ve diğer gölgelik alanlarınıza yerinde gözlemleyerek fiyatlandırma yapmaktayız.

Lütfen kirpi çatı fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için ve fiyat bilgisi almak için bizlere aşağıdaki numaradan ulaşınız.

Hasır dekorasyon olarak 40 yıllık tecrübemizle sizlere kirpi çatı, kamış çatı, kamış gölgelik, saz çatı, hasır gölgelik uygulama ve hizmetlerimizle hizmet vermekteyiz.