Whatsapp
HASIR & BAMBU DEKORASYON TÜRKİYE
<span class="courgette"><br>Hasır & Bambu Dekorasyon</span>


Hasır & Bambu Dekorasyon

Hasır, Bambu, Saz ve Kamış Dekorasyon Uygulamaları...

Kargı Gölgelik Nasıl Yapılır?

Bambu Kamış ile Kargı Gölgelik Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda size bambu kamış ürünlerimiz ile adım adım kargı gölgelik ve kargı çatı kaplamanızı nasıl yapabileceğinizi aktaracağız.

Hasır gölgelik ve hasır çatı kaplama uygulamalrında kullandığımız bambu kamışlar ile kendiniz de aşağıdaki adımları takip ederek gölgelik ve çatılarınızı inşa edebilirsiniz.

Kargı Gölgelik

Bambu kamışlar galvaniz teller ile birbirine bağlanmış rulo şeklinde çatı ve gölgelik montajına hazır olarak gönderilmektedir.

Bambu kamış ürünlerimiz yerli bambu dediğimiz kargı çubuklardır. Bambu ağacından elde edilen orjinal bambu ürünleri değildir.

bambu kamış

Bambu kamış kargılar genellikle çatı ve bahçe çiti yapımında kullanılmaktadır.

Bambu kamışlar ile çatı yapılacak alan ahşap ya da demir olabilir. Çatı ve gölgelik yapılacak olan alanda en fazla 1 metre ara ile ahşap ya da demir karkas olması gerekecektir.

 

Kargı Gölgelik Montajını Kimler Yapabilir.

Kargı gölgelik yapımı çok zahmetli bir iş olmadığı için aşağıdaki uygulamaları yapabileceğini düşünen eli yatkın herkes yapabilir.

Bu işleri ben yapamam diyorsanız bir marangoz ya da eli yatkın bir usta tutarak bir kaç saat içerisinde çatı ve gölgeliklerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Tek Katlı Kargı Gölgelik

Bambu kamış rulo ürünümüz ile tek katlı kargı gölgelik yapmak için çatı iskeletine bambu kamış rulosunu yayınız ve köşelerden başlayarak bitiş noktasına kadar belirli aralıklarda demir vidası ya da ahşap vidası ile montajını tamamlayınız.

 Bambu kamış ürünümüz 2m x 5m, 2.5m x 5m, 3m x 5m, 1m x 5m, 1.5m x 5 metre ebatlarında gönderilebilmektedir. 

Kargı Çatı ve gölgelik yapılacak net alanın ölçülerini bize gönderdiğinizde sizlere alanınıza uygun boyutlarda ürünlerinizi hazırlayıp gönderebiliriz.

Vidalama işlemi ile uğraşmak istemez iseniz bambu kamışları çatı iskeletine belirli noktalardan ince galvanizli tel ile sıkıca bağlayabilirsiniz.

 

Su Geçirmez Kargı Gölgelik Nasıl Yapılır?

OSB Membran İle Su Geçirmez Bambu Kamış Gölgelik

Su geçirmez bir kargı gölgelik yapmak için bambu kamış kargıları monte etmeden önce alt tabakaya OSB membran eklemeniz yeterli olacaktır.

Bu sayede çatınız su geçirmez olacaktır.  Ancak alt tabakaya OSB membran monte ettiğinizde alt kısımdan baktığınızda onu görmek istemiyorsanız aşağıdaki resimdeki adımları yapabilirsiniz.

 

Adım adım Su Geçirmez Kargı Gölgelik

  1. Çatı alanına ilk önce kamış hasır rulo ürününü monte ediniz. 
  2. Kamış hasırı monte ettikten sonra ara kat olarak OSB membran uygulayınız ve
  3. Üzerine de bambu kargıları monte ederek kargı çatı ve kargı gölgeliklerinizi tamamlayanız.

Bu sayede hem alttan, hem de üstten baktığınızda doğal bir görünüm elde edersiniz ve osb membran kullanıldığı anlaşılmaz.

Su Geçirmez kargı gölgelik yaparken dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. normal montaj vidası yerine trapez vida kullanırsanız montaj deliklerinden de hiç bir şekilde su geçemeyecektir.

 

Faydalı Bilgiler
 

Hasır Çit ve Bambu Kamış Çit Nasıl Yapılır?

4 Adımda Hasır Çit Nasıl Yapılır? Kargı çit yapımı hakkında her şeyi burada bulacaksınız

Hasır Şemsiye Nasıl Yapılır?

Hasır şemsiyeler bambu kamışlar ile yapılmaktadır. Plajlarda bolca gördüğümüz hasır şemsiyeler kargı çubuklar ile yapılmaktadır.

Hasır Ne Demek?

Hasır Ne demek? Hasır Nedir? Hasır hakkında merak ettiklerinizi bu makalemizde sizler için hazırladık.

Kargı Gölgelik Örneklerimiz